"Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska::Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska "Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska

Filmy

Miniatura video

Od Farmerki do Missterki

Szczecin to miejscowość o charakterze typowo rolniczym. Mieszkańcy trudnią się pracą w gospodarstwach wielopokoleniowych. Praca na roli zabiera większość czasu i pochłania mnóstwo sił. Szczególnie pokrzywdzone tym faktem są kobiety. To z myślą o nich powstał projekt „OD FARMERKI DO MISSTERKI". Główną ideą była radykalna zmiana dotychczasowej sytuacji. Do chwili realizacji projektu kobiety nie potrafiły i nie miały czasu należycie o siebie zadbać, co skutkowało niską samooceną. Poprzez cykl 10 warsztatów i spotkań panie poznały technikę warsztatu fryzjerskiego, opanowały umiejętność kroju i szycia, zgłębiły aktualne trendy modowe oraz zapoznały się z tajnikami zdrowego stylu życia. Bardzo pomocny okazał się przy tym rzutnik i ekran zakupiony z pozyskanych funduszy. Celem projektu była metamorfoza wizualna jak i wewnętrzna mieszkanek. Finałowy wieczór wyłonił Miss Działaj Lokalnie 2016. Oglądając reportaż z realizacji projektu możemy śmiało stwierdzić, że cel został osiągnięty.

Zobacz film »

Miniatura video

Ptasie radio

Zapraszamy do obejrzenia finałowego nagrania przedstawienia ekologiczno- artystycznego pt:"Ptasie radio w ramach Projektu Kolorowa Lokomotywa, w którym Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie uczestniczyła, w okresie od maja do października br., w którym zajęła II miejsce.

Zobacz film »

Miniatura video

Gala dla Seniorów w Dmosinie

Gala dla Seniorów w Dmosinie, 16 września 2013. Wystąpiło Kółko Teatralne "Teatrałki"działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dmosinie i Świetlicy w Dmosinie.

Zobacz film »

Miniatura video

10 rzeczy, które Ty możesz zrobić dla biblioteki (odcinek 8)

Święty Mikołaj przyniósł Ci pod choinkę dwie identyczne książki? Może zamiast trzymać je obie na półce, jedną z nich podarujesz bibliotece? "10 rzeczy, które Ty możesz zrobić dla biblioteki" to ósmy, ostatni z serii krótkich filmów animowanych, pokazujących jak wiele dzieje się w polskich bibliotekach. animacja: Joanna Jurczak udźwiękowienie: dizzy dizzy sound studio produkcja: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, 2012 www.biblioteki.org

Zobacz film »

Miniatura video

Opłatek w Dmosinie

Spotkanie opłatkowe w siedzibie OSP Dmosin

Zobacz film »

Miniatura video

Jubileusz biblioteki w Dmosinie

27 października w Dmosinie odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Galę zorganizowaną w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dmosin uświetniła swoją grą Gminno-Parafialna Orkiestra Dęta pod kierunkiem Andrzeja Pągowskiego.

Zobacz film »

Miniatura video

Spotkanie opłatkowe w Dmosinie

20 grudnia w sali OSP Dmosin odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dmosinie, Urząd Gminy oraz Świetlice Środowiskowe z Dmosina i Nagawek.

Zobacz film »