13 września 2017 16:30 | Aktualności

Pożegnanie lata na sportowo

W minioną sobotę  tj.09 września 2017 roku na Orliku w Dmosinie Drugim odbył się Dzień Sportu.

Impreza zorganizowana z myślą o dzieciach i młodzieży. Blisko 50 osobowa ferajna spędziła czas na grach i zabawach w piękny, słoneczny, sobotni dzień.

Ważnym punktem „Dnia Sportu na Orliku” był turniej piłkarski, w którym wzięły udział 4 drużyny, rywalizujące ze sobą w systemie gry każdy z każdym. Strzelone gole, podania, akcje, przechwyty i dryblingi przełożyły się na dobry poziom sportowy całego turnieju. Najważniejsze w tym wszystkim były jednak emocje, które towarzyszyły młodym piłkarzom na boisku

Z tego miejsca, należy pochwalić wszystkich uczestników turnieju, za zdrową sportowe rywalizacje w duchu fair play, o czym na koniec wspominał animator na Dmosińskim orliku Pan Bartłomiej Koszelski.

Po rozdaniu nagród i pamiątkowych zdjęciach, przyszła również chwila na pyszne kiełbaski z grilla, które wynagrodziły młodym piłkarzom poniesione trudy na boisk, pozostałym uczestnikom dodały sił do dalszej zabawy.

Na deser rozegraliśmy jeszcze kilka meczy i konkurs rzutów karnych. Jednym z ciekawszych spotkań, był mecz: zwycięzców turnieju - KS Loczki vs. Tatusiowie. Mimo ostatecznego zwycięstwa rodziców, należy podkreślić fakt, iż to dzieciaki otworzyły wynik meczu i jako pierwsi strzelili gola..

Te kilka godzin, spędzonych aktywnie, w miłym towarzystwie i w dodatku przy pięknej pogodzie, zaowocowały morzem uśmiechów na twarzach dzieciaków.

Mamy nadzieje, że grono „stałych bywalców” Orlika jak i uczestników spotkań organizowanych przez bibliotekę i świetlicę z roku na rok będzie się powiększać‼

Serdeczne podziękowania dla Organizatorów:
Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej w Dmosinie,
Gminnej Biblioteki Publicznej w Dmosinie,
Animatora Sportu z Kompleksu Boisk Sportowych „Orlik” w Dmosinie Drugim,
oraz Stowarzyszenia LZS Błękitni Dmosin
za pomoc i organizacje Dnia Sportu 2017.

Do następnego roku.