"Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska::Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska "Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska

Aktualności

13 marca 2019 13:02 | Aktualności

Eliminacje turnieju pożarniczego w Dmosinie

11 marca, w Dmosinie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi przeszli do rundy powiatowej, który odbyła się 29 marca w Brzezinach. 

W pierwszej grupie wiekowej finałowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – Zuzanna Kmieciak – Szkoła Podstawowa w Kołacinie, II miejsce – Katarzyna Malka – Szkoła Podstawowa w Dmosinie, zaś III miejsce – Kacper Krakowiak – Szkoła Podstawowa w Kołacinie.

W drugiej grupie wiekowej najlepsze wyniki wywalczyli: I miejsce – Damian Banaś – Szkoła Podstawowa w Dmosinie, II miejsce – Aleksandra Mospinek – Szkoła Podstawowa w Kołacinie oraz III miejsce – Martyna Nowakowska – również Szkoła Podstawowa w Kołacinie. 

Najlepsi otrzymali w nagrodę głośniki bluetooth, power banki oraz pamięć przenośną typu pendrive, zaś wszyscy uczestnicy  – słuchawki i dyplomy. Wręczyli je m.in. sekretarz gminy Dmosin Jolanta Wojciechowska oraz wiceprezes zarządu gminnego OSP Paweł Urbanek. Cała szóstka nagrodzonych reprezentować będzie gminę Dmosin na powiatowym szczeblu konkursu.

Organizatorem konkursu oprócz gminy Dmosin i OSP Dmosin była również Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie. 

 

Przeczytano: 194 razy.| Wydrukuj|Do góry