"Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska::Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska "Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska

Aktualności

03 kwietnia 2019 09:37 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

 

 

 

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo.
Polska była organizatorem w 1979 roku.

W Czechach, które w 2007 roku były organizatorem „Dnia Książki dla Dzieci”, narodziła się akcja nazwana „Nocą z Andersenem”. Dzieci spędzają tę noc w bibliotekach czytając i słuchając bajki.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci tj 2 kwietnia gościliśmy w bibliotece dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dmosinie z wychowawczynią mgr Małgorzatą Kotecką.Dzieci wysłuchały historii zwązanej z obchodami  w/w dnia, a następnie obejrzały książki dla dzieci, po których miało miejsce głośne czytanie.Dziękujemy za wspólne spotkanie z okazji Dnia Książki dla Dzieci.

 

 

Przeczytano: 233 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: