"Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska::Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska "Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska

Aktualności

04 września 2019 09:27 | Aktualności

Podsumowanie wakacji 2019

 

 

 

W dniach od 15 do 26 lipca br. odbywały się zajęcia wakacyjne zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dmosinie. Pierwsze nasze wakacyjne spotkanie poświęcone było zawiązaniu wspólnoty, zapoznaniu się ze sobą oraz z zasadami dobrego zachowania. Po zapoznaniu się przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Największym powodzeniem cieszyły się gry na świeżym powietrzu np.: berek cukierek, dentysta, podchody oraz zawody sportowe, w których dzieci chętnie brały udział. Razem tez piknikowaliśmy na kocykach :)

W ramach naszych wakacyjnych spotkań odbyliśmy też kilka wycieczek. Jednego dnia odwiedziliśmy Urząd Gminy Dmosin. Pani Sekretarz Jolanta Wojciechowska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom na czym polega praca poszczególnych urzędników i jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy. Najbardziej podobało się dzieciom w Sali Ślubów oraz w Sali Konferencyjnej gdzie odbywają się sesje Rady Gminy.

22 lipca odwiedziliśmy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dmosinie. Na to spotkanie czekały wszystkie dzieci. Strażacy zaprezentowali nam działanie sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki – każdy mógł usiąść w samochodach strażackich, przymierzyć strój strażacki oraz obsłużyć bardzo ciężkie nożyce do cięcia metalu...Na koniec strażacy zademonstrowali nam gaszenie pożaru pianą – co spotkało się z wielkim zadowoleniem dzieci :)

Głównym punktem tegorocznych wakacji z Biblioteką był wyjazd do kina Cinema City w Łodzi na film pt:” Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Wcześniej przypomnieliśmy sobie fabułę pierwszej części filmu. Druga część bajki, która oglądaliśmy w kinie wszystkim przypadła do gustu. Po zakończonym seansie poszliśmy do McDonalda , a potem plażowaliśmy w środku miasta- na plaży w Manufakturze :)

Ostatni dzień naszych wakacyjnych spotkań zakończył się wspólnym poczęstunkiem.
W Bibliotece czekała na nas pyszna pizza Capriciosa – którą z apetytem zjedliśmy. Na zakończenie zajęć wakacyjnych Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy za udział w Wakacjach z Biblioteką oraz upominki książkowe – bo jak powiedziała Maria Dąbrowska - „Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Przeczytano: 166 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: