"Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska::Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska "Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" Maria Dąbrowska

Aktualności

29 listopada 2019 14:52 | Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!  . Z tej okazji w naszej bibliotece gościłyśmy dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dmosinie.

Dzieci zapoznały się z historią  pluszowego misia. Wysłuchały też uważnie ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach .

Podczas zajęć dzieci usłyszały kilka zabawnych  opowiastek poświęconych misiom, poznały historie najbardziej znanych w literaturze  i na ekranie niedźwiadków: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew, Kubusia Puchatka i  rodziny Troskliwych Misiów.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się zabawa w rysowanie z zamkniętymi oczami misia. Wbrew pozorom to wcale nie było łatwe zadanie, ale przyniosło nam wszystkim dużo radości. Każdy chciał zaprezentować swój talent malarski ;)

Na największych śmiałków czekało jeszcze jedno zadanie – próba zjedzenia słodkiego miodku bez użycia rąk.  I tym razem chętnych nie brakowało a małe co nieco szybko  zniknęło z talerzyków.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Pluszowego Misia było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt.: Urodzinowa kartka dla Misia. Wszystkie osoby, które biorące udział w konkursie, otrzymały dyplomy, książki oraz słodkie upominki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kolorowankę z misiem, którą  mieli pokolorować już w klasie.

Spotkania upływały w atmosferze radości i dobrej zabawy.

 

Przeczytano: 163 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: