13 maja 2020 09:33 | Aktualności

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020

Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonało wyboru hasła promującego XVII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, który  jest realizowany przez biblioteki w całej Polsce    w dniach 8-15 maja 2020 r.

Hasło brzmi:

"Zasmakuj w bibliotece"

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.
Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek.
To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.