18 maja 2020 15:39 | Aktualności

Komunikat

Kochani Czytelnicy we wtorek 19 maja 2020 r. otwieramy Bibliotekę przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Poniżej publikujemy zasady funkcjonowania Biblioteki w czasie trwania epidemii COVID-19.

Zalecenia obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych (według rekomendacji Biblioteki Narodowej).
W bibliotece będą obowiązywać następujące zasady:
1. Do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
2. Ze względu na wielkość lokalu na terenie Biblioteki w jednym momencie może przebywać tylko jeden Czytelnik.
3. Czytelnicy którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory muszą przebywać w Bibliotece w maseczce i rękawiczkach.
4. W punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem ustawiona zostanie biurko z przesłoną ochronną z pleksi.
5. Nie przyjmujemy książek od osób przebywających na kwarantannie. Osoby te proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
6. Po przyjęciu książek od użytkownika każdorazowo będzie zdezynfekowany blat, na którym leżały książki
7. Przed wejściem do Biblioteki Czytelnik musi zdezynfekować ręce i własne rękawiczki płynem dezynfekującym (środek dezynfekujący zapewnia Biblioteka).
8. Czytelnik nie będzie miał wolnego dostępu do regałów.
9. Aby uniknąć kolejek, zaleca się wcześniejsze umówienie telefoniczne 46 874 62 30 lub mailowe (bibl.dmosin@wp.pl) wizyty na konkretną godzinę.
10. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane kwarantannie, która zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej, będzie trwała 7 dni.
11. Odizolowane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie zostaną włączone ponownie do użytkowania.
12. Rezygnujemy z następujących usług:
• dostępu do Internetu dla czytelników,
• przyjmowania darów od czytelników,
• korzystania ze zbiorów na miejscu,
14. Pracownicy Biblioteki zostaną wyposażeni w rękawiczki, przyłbice i maseczki.
W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.
Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach będziemy reagowali natychmiast.